Uspešno završen 7. Memorijalno-humanitarni turnir „Boris Popović Pop“
Uz podršku Sportskog saveza grada Subotice uspešno je realizovan 7. Memorijalno-humanitarni turnir u malom fudbalu „Boris Popović Pop“, manifestacija koja u organizaciji KMF Spartak GP već godinama okuplja sportiste, prijatelje i građane sa ciljem očuvanja uspomene na Borisa Popovića Popa i pružanja pomoći onima kojima je podrška najpotrebnija.
Tokom osam takmičarskih dana publika je imala priliku da uživa u velikom broju kvalitetnih utakmica, dok je humanitarni karakter turnira još jednom pokazao snagu zajedništva i solidarnosti. Ove godine sredstva su prikupljana za pomoć četvorogodišnjoj Jovani Trlaić.
U utakmici za treće mesto ekipa Šeki Enterijer – Real Impeks savladala je sastav Borota Brokat, dok je finale između ekipa Koloseum i Bravo Tel – Farma Vitković završeno bez pogodaka. Pobednik je odlučen nakon izvođenja penala, gde je više koncentracije pokazala ekipa Bravo Tel – Farma Vitković, koja je osvojila pobednički pehar.
Konačan plasman:
- Bravo Tel – Farma Vitković
- Koloseum
- Šeki Enterijer – Real Impeks

Za najboljeg igrača turnira proglašen je Nenad Vuković (Bravo tel farma Vitković), najbolji golman bio je Dalibor Mitrović (Bravo tel farma Vitković), dok je titulu najboljeg strelca poneo Kristian Čorba (Borota Brokat).
Sportski savez grada Subotice i ove godine pružio je podršku organizaciji turnira, nastavljajući da podržava sportske i humanitarne manifestacije koje imaju značajan društveni značaj i okupljaju veliki broj učesnika i građana.
Organizatori su po završetku turnira uputili zahvalnost svim ekipama, sponzorima, prijateljima turnira, volonterima i posetiocima koji su svojim prisustvom i podrškom doprineli uspešnoj realizaciji manifestacije.

Memorijalno-humanitarni turnir „Boris Popović Pop“ potvrđuje da sport predstavlja mnogo više od takmičenja – priliku da se kroz zajedništvo, humanost i prijateljstvo čuvaju prave vrednosti i uspomena na ljude koji su ostavili dubok trag u svojoj zajednici.


Obavljeno žrebanje za 7. memorijalni humanitarni turnir Boris Popović
Sedmo izdanje Memorijalno-humanitarnog turnira u malom fudbalu „Boris Popović Pop“ biće održano od 13. do 20. juna na terenima SC Prvomajska u Subotici. Turnir koji organizuje KMF Spartak GP uz podršku Sportskog saveza grada Subotice, i ove godine okupiće veliki broj ekipa, sportskih prijatelja i ljubitelja fudbala, sa zajedničkim ciljem da kroz sport i druženje pruže pomoć onima kojima je ona najpotrebnija.
Žreb za ovogodišnje takmičenje održan je u Trofejnoj sali Sportskog saveza grada Subotice, gde su ekipe raspoređene u četiri grupe.
Humanitarni karakter ostaje najvažniji deo turnira. Organizatori su saopštili da će sva sredstva prikupljena od ulaznica i donacija ove godine biti namenjena za pomoć Jovani Trlaić (2021. godište), kojoj su dijagnostikovani epilepsija, spastična hemiplegična cerebralna paraliza i poremećaj razvoja pokretljivosti.
Pored humanitarnog cilja, učesnici će se boriti i za vredne nagrade. Pobedniku turnira pripašće 300.000 dinara, drugoplasiranoj ekipi 100.000 dinara, dok je za treće mesto obezbeđena nagrada od 30.000 dinara.
Grupe:
Grupa A: Šeki Enterijer – Real Impeks, FK Palić, Šafranj & ND Group, Red Horn, Poffy Shop
Grupa B: Bravo Tel – Farma Vitković, RM Sport, Mesara kod Komše, Oaza Gelateria, Polaris Šped
Grupa C: Koloseum, Forma Urbanico, Hero Team VS Performance, Terax Niskogradnja, FC Teretana
Grupa D: Borota – Brokat, FK Solid, Berberizam, Crni Sinovi

Polaznice akcije „Budi zdrava – vežbaj sa nama“ pešačile Fruškom gorom
U okviru svojih redovnih aktivnosti, Sportski savez grada Subotice organizovao je u subotu, 6. juna, pešačku turu na Fruškoj gori za polaznice besplatnog programa rekreacije „Budi zdrava – vežbaj sa nama“.
Akcija „Budi zdrava – vežbaj sa nama“ uspešno se realizuje već pet godina i predstavlja jedan od najprepoznatljivijih rekreativnih programa namenjenih ženama u Subotici. Besplatni fitnes treninzi, koje vodi trener Marko Popić, održavaju se dva puta nedeljno i okupljaju sugrađanke koje kroz redovno vežbanje unapređuju svoje zdravlje, fizičku kondiciju i kvalitet života.

Pored redovnih treninga, učesnice programa tokom godine aktivno učestvuju i u brojnim sportskim i rekreativnim manifestacijama koje organizuje Sportski savez grada Subotice, potvrđujući da je fizička aktivnost važan deo njihovog svakodnevnog života.
Na zajedničku inicijativu polaznica i organizatora, ovog puta realizovana je pešačka tura na Fruškoj gori u dužini od gotovo 12 kilometara. U prijatnoj atmosferi i okruženju jedne od najlepših prirodnih oaza u Srbiji, učesnice su provele dan u druženju, rekreaciji i uživanju u prirodi.
Sportski savez grada Subotice nastaviće i u narednom periodu da podržava ovakve aktivnosti koje promovišu zdrav način života, rekreaciju i zajedništvo među građanima.


